Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 RRN

Ruch Rodzin Nazaretańskich

Ruch Rodzin Nazaretańskich jest międzynarodowym katolickim ruchem apostolstwa rodzin, którego celem jest uświęcenie członków poprzez pogłębienie życia Ewangelią w oparciu o komunię życia z Chrystusem w codzienności.

Inicjatorem Ruchu jest ks. Tadeusz Dajczer, który wraz z ks. Andrzejem Buczelem i grupą osób świeckich utworzyli w 1985 r. w Warszawie pierwszą wspólnotę ewangelizacyjną, której poszukiwanie dróg nieustannego nawracania się dało początek RRN.

Istotą duchowości Ruchu jest poddanie się działaniu Boga poprzez wstawiennictwo Najświętszej Matki Bożej i naśladowaniu jej postawy pełnej ufności i uległości względem woli Bożej, modlitwy, troski o innych i pokory.

Jednym z głównych apostolskich celów RRN jest ewangelizacja rodziny. I chociaż RRN opiera się głównie na rodzinie, to jednak pozostaje otwarty dla wszystkich: także dla rodzin zagrożonych i rozbitych, dla kapłanów, młodzieży szkolnej i akademickiej, dzieci, ludzi chorych, osób niepełnosprawnych czy samotnych. Każdy może w nim się odnaleźć.

Wzorem do naśladowania dla członków wspólnoty jest Święta Rodzina żyjąca w Nazarecie.

Praca w RRN odbywa się w małych zespołach – wspólnotach parafialnych i międzyparafialnych. Obejmują one ludzi bliskich sobie czy to ze względu na wiek, sytuację życiową, zawód lub zainteresowania (istnieją tu np. grupy medyczne, pedagogów, prawników itp.).

Ogólnopolskim opiekunem RRN z ramienia Episkopatu jest ks. biskup Andrzej Siemieniewski. Moderatorem Archidiecezji Wrocławskiej jest o. Mirosław Salamoński OCD.

Funkcję organizacyjną pełnią animatorzy świeccy, przy ścisłej współpracy z kapłanami.

Ważnym elementem formacji są dni skupienia w każdą trzecią sobotę miesiąca w parafii Opieki św. Józefa (u Ojców Karmelitów) we Wrocławiu oraz rekolekcje letnie i zimowe.

Zapraszamy na spotkania w naszej parafii, które odbywają się w każdą środę po Mszy św. wieczornej. Animatorem grupy jest Ewa Plewińska-Cześniewicz.

Więcej informacji na temat RRN:

www.rrn.info.pl – strona ogólnopolska

www.rrn.wroclaw.pl – strona wrocławska

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław