Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2023-01-22

 1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Domaga się jej od nas sam Jezus, ucząc: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Ta jedność została zniszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia.
  W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.
 2. Grupa modlitwy Św. Ojca Pio zapraszam w poniedziałek, 23 stycznia
  o godz. 17:15 na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawiennicze oraz na Eucharystię o godz. 18:00 z błogosławieństwem relikwiami św. Ojca Pio.

Czytaj więcej: 2023-01-22

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2023-01-15

 1. Zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie przy akompaniamencie organów dzisiaj (niedziela) o godzinie 17:00.
 1. We wtorek, 17 stycznia, przypada Dzień Judaizmu, a od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Czytaj więcej: 2023-01-15

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

2023-01-08

 1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
 2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

Czytaj więcej: 2023-01-08

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NOWY ROK PAŃSKI 2023

2023-01-01

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pod opieką Matki Bożej wchodzimy w Nowy Rok. Tego dnia ze wszystkich przymiotów Maryi czcimy szczególnie Jej Macierzyństwo.
 2. Z inicjatywy papieża św. Pawła VI cały świat chrześcijański modli się
  w pierwszym dniu roku o pokój na świecie. Włączmy się i my w tę modlitwę Kościoła i prośmy Boga o pokój w naszych rodzinach, przede wszystkim w naszej Ojczyźnie i wszędzie tam, gdzie jest on zagrożony.

Czytaj więcej: 2023-01-01

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO

2022-12-25

 1. „Dziś się narodził, Chrystus Pan, Zbawiciel” – te słowa wyśpiewaliśmy w psalmie responsoryjnym, wspominając, że dla nas i naszego zbawienia Bóg stał się człowiekiem. To jedna z najważniejszych prawd naszej chrześcijańskiej wiary. Niech czas świętowania tajemnicy obecności Boga wśród nas będzie przepełniony radością, życzliwością oraz dobrocią. Niech wszystkim Parafianom i Gościom Bóg hojnie udziela swoich darów, umacnia swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.
 2. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 8 stycznia – do Niedzieli Chrztu Pańskiego.

Czytaj więcej: 2022-12-25

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

2022-12-18

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Czujemy bliskość przychodzącego Zbawiciela. Przygotowujemy się na to przyjście również pod względem duchowym.
 2. Rozpoczynamy ostatni tydzień rorat. Od poniedziałku zmieniamy formę poczęstunku. Wszystkich chętnych zapraszamy na wspólne śniadanie do kawiarenki Benedictus. Wręczenie nagród dla dzieci za uczestnictwo
  w roratach nastąpi w czwartek. Dzieci prosimy o przyniesienie podpisanych plansz z naklejkami do zakrystii przed Mszą Świętą.

Czytaj więcej: 2022-12-18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

2022-12-11

 1. Niedziela dzisiejsza, trzecia Adwentu, nosi nazwę: Gaudete – Radujcie się!. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Rodzina jest pierwszym, podstawowym
  i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania
  i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy nasza wspólna modlitwa.

Czytaj więcej: 2022-12-11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

2022-12-04

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.
 2. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

Czytaj więcej: 2022-12-04

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

2022-11-27

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dzisiaj – po trudnym okresie pandemii, która mocno zakłóciła nam rzeczywistość, co zaowocowało znacznym wzrostem liczby wiernych, którzy nie powrócili do praktyk religijnych, nawet do obowiązkowego udziału w niedzielnej Mszy Świętej – jeszcze głębiej oczami wiary powinniśmy spojrzeć na Kościół. Kościół jest wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. W tej drodze
  w Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i prawdę. Przez pośrednictwo ustanowionych pasterzy prowadzi nas Duch Święty. To wielka łaska, bo we wspólnocie wiary łatwiej nam podążać do ostatecznego celu. Tym bardziej powinniśmy dobrze zrozumieć często powtarzaną w Credo prawdę: Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół…
 2. Dzisiaj weszliśmy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Właśnie ten czas dobrze wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w Roratach.

Czytaj więcej: 2022-11-27

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

34 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-11-20

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
 2. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

Czytaj więcej: 2022-11-20

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław