Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KWC-Baner

KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA

Krucjata Wyzwolenia Człowieka jest Ruchem zrzeszającym w swoich szeregach ludzi, którzy wyrzekają się alkoholu z pobudek nadprzyrodzonych, chociaż sami nie są uzależnieni od alkoholu, dla ratowania innych ludzi od nałogu. W Polsce KWC założył ks.Franciszek Blachnicki i powstała ona na Apel papieża Jana Pawła II z 23 X 1978 r., w którym to apelu papież zwracał się do Polaków, aby przeciwstawiali się wszystkiemu, co może uwłaczać ludzkiej godności. Wówczas to właśnie pierwsza grupa 300 osób podpisała Deklaracje o abstynencji od alkoholu, a za patronkę ruchu uznano Maryję Niepokalaną.


W naszej Parafii członkowie krucjaty spotykają się zawsze w pierwsze soboty miesiąca, obecnie o godz. 16.00 w sali nr 5 na piętrze. W programie jest zawsze spotkanie formacyjne o godz. 16.00, później Różaniec w intencjach trzeźwościowych w kaplicy (ok. 17.15) a następnie msza św. o godz. 18.00. 


Podczas naszych spotkań o godz. 16.00 modlimy się o trzeźwość w naszej Ojczyźnie oraz naszych bliskich, rozważamy Słowo Boże oraz dzielimy się świadectwami naszego życia w trzeźwości. Planujemy też pielgrzymki „krucjatowe” do licznych sanktuariów maryjnych i uczestniczymy w nich, zwłaszcza w takich, które gromadzą nie tylko abstynentów, ale również Anonimowych Alkoholików, których wspieramy w ich trwaniu w trzeźwości.
Do KWC można przystąpić jako kandydat na jeden rok, albo jako członek – na cały czas trwania Krucjaty. Deklaracja obejmuje wyrzeczenie się od alkoholu pod wszelkimi postaciami, nie częstowanie innych alkoholem oraz nie kupowanie alkoholu – przez cały czas trwania w Krucjacie.


Więcej:www.kwc.oaza.pl


Paweł Peter – animator grupy parafialnej KWC

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław